Areál KOZÍ HŘBETY, Milovice

Popis areálu

Jedná se o bývalé skladiště letecké munice, vybudované Československou armádou v počátku 50. let 20. století, které po roce 1968 převzala 131. gardová stíhací letecká divize Sovětské armády a výrazně přestavěla.

Areál je situován přibližně 1,8 km severně od letiště Boží Dar a 1,9 km západně od obce Všejany samostatně v zalesněné oblasti. Přibližná rozloha prostoru je 7,9 ha. Z vnější strany je areál ohraničen dvojitým plotem z ostnatého drátu nataženého mezi betonovými sloupky.

Areál je nyní v péči klubu KVH Milovice, který se snaží o jeho rekonstrukci. Klub zde pořádá řadu airsoftových a jiných zájmových akcí

Objekty v areálu

Celkem je v areálu 11 objektů a to 3 dvouloďové zodolněné skladovací objekty, 3 zděné skladovací objekty, 3 skladovací kobky, strážnice a požární nádrž.

Mapa areálu

Na mapce níže můžete vidět areál z ptačí perspektivy


Zobrazit areál Kozí Hřbety na větší mapě

Aktivity KVH

Klub zde pravidelně pořádá airsoftové akce, na které se sjíždějí týmy z celé Evropy, k těmto akcím využívá i dalších prostor mimo tento areál. Pořádají se zde i military srazy nadšenců armád všech historických období a vojenských vozidel.

Klub uvádí areál do co nejvíce odpovídajícího stavu období okupace Sovětskými vojsky, aby zde mohl vybudovat expozici na toto téma.

Pokud byste měli zájem zúčastnit se některé naší akce, či využít prostor k vlastním aktivitám, kontaktujte nás na adresách uvedených v pravém sloupci nebo na internetovém fóru.


Doporučujeme navštívit stránky fortifikace.net/..., kde je sice starší, ale velmi pěkný článek o tomto areálu.